Tuvaletlerinizin Durumu Saygınlığınızı Etkiliyor

Domuz gribi (H1N1) gibi tehlikeli enfeksiyonlar konusunda farkındalığın artması ile umumi tuvaletlerin bu enfeksiyonlara katkısı kamu denetiminin bir konusu haline gelmiştir. Yapılan bir araştırma, yetişkinlerin %94’ünün tuvaletleri kirli olan işyerlerine (şirket, avm, otel, hastane vb.) tekrar uğramak istemediklerini ortaya koyuyor. İkinci planda kalmış gibi görünse de işyerinizdeki tuvaletler saygınlığınızı olumlu veya olumsuz yönde etkiliyor.

İşyerinizin saygınlığına pozitif katkı sağlayacak birkaç basit hususu hatırlatmak istiyoruz.

Fotoselli Cihazlar
Tuvaletlerinizdeki musluklar, kağıt havlu makinelerisabunluklar ve el kurutma makineleri fotoselli mi? Hareket sensörlü bu cihazlar için ilk etapta ek maliyet gerekli olabilir ancak bu cihazların manuel cihazlara göre hijyenik olduğu ve ürün tasarrufu sağladığı unutulmamalıdır. Gerçek şu ki, insanlar genelde başkasının dokunduğu yerlere dokunmak istemezler. Bu nedenle etsmarket.net olarak fotoselli cihazları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Sarf Malzemesi Seçimi
Kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı, sıvı sabun ve köpük sabun gibi sarf malzemelerinde yaptığınız seçimler tuvaletleri kullanan ziyaretçiler tarafından fikirsel oylamaya tabi tutulur. Bu sebeple standartlardan taviz vermeyen ürünler seçerek şirketinizin/markanızın ayrıntılarda bile özenli davrandığını ve kaliteden vazgeçmediği hissini yansıtın.

Antimikrobiyal Yüzeyler
Bazı el kurutma makineleri, cihaz üzerinde bakteri oluşumunu önleyecek bir kalkan oluşturan antimikrobiyal teknoloji sunarak cihazların E.coli ve MRSA bakterilerine karşı %99 etkili olmasını sağlamaktadır. Ayrıca antimikrobiyal duvar boyası ve döşeme kullanımı mikropların yayılmasına karşı ek koruma oluşturmaktadır.

Genel Düzen
Çöp kutularından taşarak zemine düşen kullanılmış kâğıt havlular ve tuvalet kağıtları, düzensiz bir tuvalet görüntüsünün yanında bakteriyel ortam oluşması açısından müsait bir ortam teşkil eder. Çöp kutularının doğru yere konumlandırıldığından ve düzenli olarak kontrol edilerek boşaltıldığından emin olun.

Tuvalet Ünitelerinin Tasarımı
Tuvaletleri mümkün olduğu kadar işlevsel hale getirebilmek için tezgâhların, tuvaletlerin ve pisuvarların uygun yükseklikte ve duvara uygun mesafede olduğundan emin olun. Ayrıca tuvalet kâğıdı dispenserlerinin, el kurutma makinelerinin, kâğıt havlu makinelerinin, sabunlukların ve çöp kovalarının en iyi erişim ve kullanımı sağlayacak şekilde yerleştirildiğinden emin olun.

Bu basit ama önemli hususlara dikkat etmeniz kullanım kolaylığı, hijyen ve saygınlık açısından katma değer sağlayacaktır.

Bir cevap yazın