Carpex Koku Çeşitleri: Aromaterapi Serisi

Aklınıza gelebilecek her türlü küçük ve orta büyüklekteki mekanların (ev, ofis, kuaför, spa, otel, restoran v.b.) hoş kokulandırılmasında en çok kullanılan ürünlerden biri Carpex ultrasonik aroma difüzörleridir. Gerek şık tasarımları ve görselliği, gerekse yaydığı hoş kokular insanı gerçekten cezbediyor. Bildiğiniz gibi bu cihazlar aromaterapi kokularıyla beraber kullanılıyor ve şu anda piyasada 6 ayrı aromaterapi koku çeşidi bulunuyor. Peki bu kokuların notalarında hangi öğeler var ve hangisi size hitap ediyor? Seçiminizi daha kolay yapabilmeniz için bu yazıda sizler için aromaterapi kokularını inceledik.

Evinizde ve ofisinizde tazelenin…

Pure Way

Üst notalarda bulunan yeşil ve tatlı limon ile birlikte doğal ve ferah bir açılış sağlıyor. Orta notalardaki inci çiçeği, menekşe, gül ve siklamen ile çiçeksi ve huzur dolu bir hava yaratıyor. Kokunun alt notalarındaki misk ise kokunun saflık yönünü ön plana taşıyor.

Lavender Days

Üst notalardaki lavanta, stresi azaltırken sakinleştirici bir rahatlama geçirmenize yardımcı oluyor. Dip notalardaki vanilya ve amber aromaları ise duyguları dengeliyor.

Lemon Blossom

Üst notalardaki limon; zihni yatıştırıcı ve dengeleyici özelliği ile düşüncelere berraklık sağlarken meditasyon aracı olarak da kullanılabiliyor. Sedir ağacı ise gerilimleri azaltmaya yardımcı olarak sakinleşmeyi sağlıyor.

Chic

Üst notalarda ylang ylang bitkisinin aromatik ve ferahlatıcı özelliği bulunuyor. Yasemin ve müge çiçeğinin yatıştırıcı ve canlandırıcı etkisi stresin azalmasına yardımcı olurken konsantrasyonu arttırmaya yardımcı oluyor.

Morning Fresh

Üst notalarında bulunan yeşil mandalina, karpuz, limon, portakal, çimen ve okaliptus ile doğanın bize verdiği ferahlatıcı meyvelerin ve öğelerin tadı hissediliyor. Orta notalardaki yasemin, gül, karanfil tomurcukları, orkide, menekşe ve zencefil ile çiçeksi ve baharatlı öğeler sayesinde zenginlik kazanıyor. Alt notalarındaki sandal ve sedir ağacı ve pudramsı misk kokusu ile yoğun bir şekilde yayılıyor.

Heaven Stone

Üst notalarında bulunan bergamot, limon, anason ve fesleğen ile zengin ve tazelik hissi veriyor. Orta notalarındaki gül, lavanta, gizemli yasemin, adaçayı ve güneş çiçeği ile doğal ve çiçeksi karakterini dışa vuruyor. Kokunun alt notalarındaki sandal ağacı, paçuli, vanilya ve amber ile odunsu yönünü öne çıkararak kalıcı ve hoş bir koku ile sonlanıyor.

Tüm Carpex aroma karışımlarının saf esansiyel yağlar içerdiğini ve içinde alkol bulunmadığını tekrardan hatırlatalım. Ferah bir duygu sağlayan ve özenle seçilmiş yağları ile içinde bulunduğunuz ortama hoş bir hava kazandıran Carpex aromaterapi kokularından hangisini denediniz?

Bir cevap yazın